Роскомнагляд заблокував сайт Олексія Навального та ще понад 40 ресурсів його команди
26 липня 2021
26.07.2021

Федеральна служба Росії з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала сайт опозиційного політика Олексія Навального і понад 40 ресурсів його соратників.

Про це повідомляється в Telegram-каналі «Команда Навального».

Роскомнагляд також заблокував 47 сайтів, пов'язаних із політиком. Із них 39 — це штаби опозиціонера. Блог Олексія Навального росіяни досі можуть читати в мобільному додатку для IOS та Android.

Як зазначає Meduza, у сервісі Роскомнагляду, створеному для перевірки обмежень доступу до сайтів, повідомляється, що сайт ОЛексія Навального заблокували на вимогу Генеральної прокуратури.

Пізніше Роскомнагляд підтвердив Інтерфаксу, що заблокували доступ до сайтів, пов'язаних з Фондом боротьби з корупцією і штабами Олексія Навального, на підставі вимоги Генпрокуратури. Там стверджують, що сайти використовують для «пропаганди і продовження екстремістської діяльності» штабів і ФБК.

Однією з останніх публікацій на сайті, зроблених перед блокуванням, стало розслідування про бізнес і нерухомості сім'ї спікера Держдуми В'ячеслава Володіна.

9 червня суд у Москві визнав Фонд захисту прав громадян і штаби Олексія Навального «екстремістськими організаціями». У прокуратурі заявили, що організації «розповсюджували інформацію, що розпалює ненависть і ворожнечу», і «скоїли екстремістські злочини».

Прокуратура Москви 16 квітня звернулась до суду з вимогою визнати ФБК і штаби Олексія Навального екстремістськими. У прокуратурі стверджували, що організації «під прикриттям ліберальних гасел займаються формуванням умов для дестабілізації соціальної та суспільно-політичної ситуації».

Керівник штабів опозиціонера Олексій Волков і директор ФБК Іван Жданов заявили, що організація діяла виключно мирно. Прихильники Навального заявили, що рішення суду «відкриє дорогу до сотень кримінальних справ».

Як повідомлялося раніше, у червні Роскомнагляд направило в Google лист із проханням припинити технічну підтримку сайту проєкту «Розумне голосування» політика Олексія Навального.