Роскомнагляд заблокував 6 VPN-сервісів через порушення законодавства РФ
3 вересня 2021
3.09.2021

2 вересня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала діяльність 6 VPN-сервісів, зокрема Hola!VPN, ExpressVPN, KeepSolid VPN Unlimited, Nord VPN, Speedify VPN та PVanish VPN, які порушують законодавство РФ.

Про це повідомляє пресслужба Роскомнагляду.

«Використання сервісів обходу блокувань призводить до збереження доступу до забороненої інформації та ресурсам та створює ризики для незаконної діяльності, у тому числі пов’язаної з розповсюдженням наркотичних речовин, дитячої порнографії, екстремізму та схильності до самогубства», — написали представники регулятора.

У зв’язку з блокуванням Роскомнагляд отримав повідомлення від 64 галузевих організацій, 27 з яких використовують заборонені VPN для забезпечення 33 технологічних процесів. Представлені понад 100 ip-адрес з метою виключення їх з політик обмеження доступу.

У Роскомнагляді також зазначають, що правоохоронці сформували «білі списки» VPN-сервісів, які не порушують закони Росії, і ці програми продовжують «працювати без збоїв».

Скорочено від Virtual Private Network (з англ. віртуальна приватна мережа), VPN створює безпечне з’єднання між користувачами та інтернетом. Це забезпечує додатковий рівень конфіденційності та анонімності, а також відкриває доступ до ресурсів, заблокованих у країні, де людина знаходиться.

Як повідомлялося раніше, Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій РФ із 17 червня обмежила використання в Росії двох VPN-сервісів — Opera VPN і VyprVPN.