Роскомнагляд vs «Букви»: відомство вимагає видалити новину про «військовий призов» в окупованому Криму
13 липня 2021
13.07.2021

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій вимагає від українського інтернет-видання «Букви» видалити новину про «військовий призов» в окупованому Росією Криму.

Про це повідомляє онлайн-видання «Букви».

Йдеться про новину, опубліковану на сайті «Букви» 3 жовтня 2017 року під назвою «В українському МЗС вимагають від РФ скасувати призов на військову службу в Криму». У новині повідомляється, що Міністерство закордонних справ України вимагало від Росії скасувати призов на військову службу в окупованому Криму та Севастополі.

Роскомнагляд включив цю публікацію до «Єдиного реєстру доменних імен, покажчиків сторінок сайтів у мережі Інтернет і мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти в мережі Інтернет, котрі містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено». Включення до реєстру відбулося через те, що зазначена новина «Букв» начебто «містить відомості, поширення яких в Російській Федерації заборонено рішенням суду» (на підставі рішення окупаційного «Київського районного суду» Сімферополя).

Там заявили, що «в разі відмови або бездіяльності власника сайту в мережі Інтернет, провайдер хостингу зобов’язаний обмежити доступ до такого сайту в мережі Інтернет протягом доби з моменту отримання цього повідомлення».

«У разі неприйняття провайдером хостингу і (або) власником сайту заходів з видалення забороненої інформації і (або) обмеження доступу до сайту в мережі Інтернет, буде прийнято рішення про включення до єдиного реєстру мережевої адреси, яка дозволяє ідентифікувати сайт в мережі Інтернет, котрий містить інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено, а доступ до нього буде обмежено», – уточнили в Роскомнагляді.

У російському відомстві також додали, що рішення про включення до реєстру доменних імен «може бути оскаржене власником сайту, провайдером хостингу, оператором зв’язку» протягом «трьох місяців з дня прийняття такого рішення».

У разі ж видалення новини в Роскомнагляді обіцяють вилучити відомості щодо «Букв» з «Єдиного реєстру доменних імен».

Проте у виданні зазначили, що не мають наміру видаляти новину: «Наголошуємо, що інтернет-видання «Букви» не має наміру видаляти новину, опубліковану на сайті 3 жовтня 2017 року, котра спричинила питання в Роскомнагляду».

Як повідомлялося раніше, 12 липня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала сайт організації кримських правозахисників і журналістів «Кримська правозахисна група» за статті про незаконний військовий призов на півострові.