Роскомнагляд вимагає відновлення каналів RT та погрожує заблокувати YouTube
1 жовтня 2021
1.10.2021

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій повідомила про можливе блокування відеохостингу YouTube в Росії, якщо компанія Google не відновить доступ до каналів німецьких редакцій державного російського пропагандистського телеканалу RT (Russia Today) RT DE та Der Fehlende Part.

Про це повідомляє MediaSapiens.

У листі Роскомнагляду щодо блокування YouTube-каналів німецької редакції RT до Google йдеться про те, що дії адміністрації компанії порушують ключові принципи вільного поширення інформації та доступу до неї, а також є актом цензури щодо російських ЗМІ.

Згідно із законами РФ, це може стати причиною повного або часткового блокування YouTube в країні.

«За такі дії ресурс може бути визнаний причетним до порушень основоположних прав і свобод людини, доданий до переліку отримання попередження від Роскомнагляду, — зазначають у повідомленні.— У випадку невиконання власником ресурсу попередження Роскомнагляду, законодавство передбачає заходи повного чи часткового обмеження доступу».

Представники Роскомнагляду також нагадали, що ігнорування попереджень може призвести до «відповідальності у вигляді штрафу до 1 млн рублів ($13 760)», а «при повторній відмові від виконання вимог сума штрафу може досягати 3 млн рублів ($41 280)».

Як повідомлялося раніше, відеохостинг Youtube заблокував телеканали німецької редакції RT (Russia Today) — RT DE та Der Fehlende Part (DFP) «за порушення правил платформи» без права відновлення.

Компанія Google вказала на те, що YouTube попереджав RT DE щодо порушення правил у стосунку поширення дезінформації про коронавірус, та заблокував чотири відео телеканалу.