Роскомнагляд сповільнює швидкість роботи Twitter: що стало причиною
10 березня 2021
10.03.2021

З 10 березня Російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій сповільнює роботу Twitter на усіх мобільних і половині стаціонарних пристроїв через відмову соцмережі видалити заборонені у Росії матеріали.

Про це повідомляють Deutsche Welle.

Заборонені матеріали, за інформацією Роскомнагляду — публікації, які «схиляють неповнолітніх до самогубств, які містять дитячу порнографію, а також інформацію про використання наркотичних засобів».

«Twitter злісно порушує російське законодавство. З 2017 року Twitter не видалив 2862 матеріали з забороненою інформацією», — повідомив Роскомнагляд у Twitter.

«З метою захисту російських громадян і примусу інтернет-сервісу до виконання законодавства на території РФ щодо Twitter з 10 березня вжито заходів централізованого реагування, а саме — первинне уповільнення швидкості роботи сервісу. Уповільнення буде реалізовано на 100 відсотках мобільних пристроїв і на 50 відсотках стаціонарних пристроїв», — йдеться в повідомленні Роскомнагляду.

Заступник голови Роскомнагляду Вадим Субботін 10 березня уточнив у коментарі інформагенції «Інтерфакс», що у відомства «є технічні можливості для гальмування роботи Twitter» і додав, що воно вже почалося.

На території Росії соцмережу можуть заблокувати повністю, якщо Twitter і надалі не видалятиме дописи на вимогу Роскомнагляду.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року Комітет Держдуми РФ схвалив правки до законопроєкту про штрафи для провайдерів та власників інтернет-сайтів, які не виконують вимогу Роскомнагляду видалити заборонений в РФ контент.