Роскомнадзор вирішив налякати Google штрафом в $7500
11 грудня 2018
11.12.2018

Російський регулятор інтернету Роскомнадзор, відомий як головний цензор рунету, виписав штраф компанії Google у сумі 500 тис.рублів (приблизно $7500) за відмову приєднатися до реєстру заборонених в Росії сайтів й фільтрувати контент. Відповідне рішення було ухвалене 11 грудня 2018 року.

Таким чином в Росії починають імплементувати репресивний закон “Про інформацію та інформаційні технології”, що почав діяти на початку грудня 2018 року. Відповідно до цього закону, російський уряд визначає, що таке легальний контент в мережі і який контент провайдери повинні фільтрувати (цензурувати через невключення в результати пошуку для користувача) відповідно до реєстру заборонених в Росії сайті, що функціонує від 2012 року.

На сайті російського регулятора зазначено:

“Компанія не виконала вимоги закону “Про інформацію …” з підключення до федеральної державної інформаційної системи, що містить реєстр заборонених інтернет-ресурсів (ФДІС). Відносно Google призначена мінімальна сума штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Гранична сума штрафу у подібних випадках відповідно до російського законодавства сягає 700 000 рублів.

Також на сайті Роскомнадзору вказується, що “оператори пошукових систем зобов’язані виключати з результатів пошукової видачі посилання на інтернет-сторінки із забороненою інформацією”.

Від червня 2018 року, відповідно до нового законодавства Росії, пошуковики, серед яких Google та Yandex, були забов’язані підключитися до реєстру заборонених сайтів. У разі видачі посилань на заборонені сайти, Росконадзор запровадив штрафи.

Нагадаємо, у квітні 2018 року, намагаючися заблокувати доступ росіян до месенджера Telegram, Росконадзор заблокував більш як 2 мільйони сторонніх IP-адрес. Але це не допомогло.