Про це повідомляє компанія NewsGuard.
Аналітики підрахували, що кількість сайтів, що поширюють фейки, збільшилась понад вдвічі. Виявлене число у 250 онлайн-ресурсів — це більш як у два рази більше, аніж кількість в 116, які експерти знаходили у березні.
Автори дослідження проаналізували наративи, поширювані цими сайтами. Серед них є відверта маячня, як-то розповіді про біолабораторії, якими керують американці, заперечення причетності російських військових до різні у Бучі, спростування атаки на вокзал Краматорська та багато іншого.
Частина сайтів є англомовною, частина розповсюджує контент французькою, італійською чи німецькою мовами. Серед них є такі, які не були пов’язані з російською владою. І лише з початком війни вони перетворилися на рупор пропагандистів.
Автори звіту наводять головні міфи російсько-української війни. Серед них — канонізація Степана Бандери Українською православною церквою, торгівля дитячими органами Червоним Хрестом в Україні, захоплення офісу ООН в Краматорську українською армією, фінансування з боку Хантера Байдена програми досліджень біологічної зброї в Україні та багато іншого.
Як повідомлялося раніше, в Європі вимкнули пропагандистські канали з телеефіру.