Росія збільшила число сайтів, що поширюють фейки
16 серпня 2022
16.08.2022

Росія успішно поширює дезінформацію та обходить санкції завдяки 250 нових вебсайтам. Вони маскуються під медіа та аналітичні центри й працюють на пропаганду країни-окупанта.

Про це повідомляє компанія NewsGuard.

Аналітики підрахували, що кількість сайтів, що поширюють фейки, збільшилась понад вдвічі. Виявлене число у 250 онлайн-ресурсів — це більш як у два рази більше, аніж кількість в 116, які експерти знаходили у березні.

Автори дослідження проаналізували наративи, поширювані цими сайтами. Серед них є відверта маячня, як-то розповіді про біолабораторії, якими керують американці, заперечення причетності російських військових до різні у Бучі, спростування атаки на вокзал Краматорська та багато іншого.

Частина сайтів є англомовною, частина розповсюджує контент французькою, італійською чи німецькою мовами. Серед них є такі, які не були пов’язані з російською владою. І лише з початком війни вони перетворилися на рупор пропагандистів.

Автори звіту наводять головні міфи російсько-української війни. Серед них — канонізація Степана Бандери Українською православною церквою, торгівля дитячими органами Червоним Хрестом в Україні, захоплення офісу ООН в Краматорську українською армією, фінансування з боку Хантера Байдена програми досліджень біологічної зброї в Україні та багато іншого.

Як повідомлялося раніше, в Європі вимкнули пропагандистські канали з телеефіру.