Росія навчилась обходити обмеження платформ щодо поширення пропаганди
12 серпня 2022
12.08.2022

Російська пропагандистська машина продовжує бути не менш ефективною попри встановлені соціальними платформами заборони. Для поширення своїх наративів Росія використовує акаунти своїх посольств у різних країнах світу.

Про це повідомляє Детектор Медіа з посиланням The Washington Post.

Використання офіційних акаунтів посольств дозволяє країні-агресору поширювати свої фейки, в тому числі називати українців нацистами. Раніше соціальні платформи встановили певні обмеження для російських державних медіа — вони отримали спеціальну помітку про те, що ці акаунти фінансуються державою Росія. Проте такі обмеження не стосувалися акаунтів посольств Росії в різних країнах. Саме тому ці профілі стала використовувати російська пропаганда у власних інтересах.

Автори дослідження наводять деякі приклади того, як профілі офіційних дипломатичних представництв використовуються у поширенні фейків. У квітневому дописі Facebook-сторінка посольства Росії в Індонезії виправдовувала різню в Бучі, а профіль посольства Росії в Австралії стверджував, що у Маріуполі немає ознак масових поховань.

Час від часу акаунти посольств публікують у себе відео державної медіаструктури Russia Today. І ці репости не отримують попереджень про те, що поширюваний контент — це продукт російських державних структур.

Часом контент на сторінках посольств виходить за будь-які межі не лише здорового глузду, але й міжнародного права. До прикладу, посольство Росії у Великобританії у своєму Twitter закликало повісити полонених азовців.

Декілька днів тому адміністрація Twitter заблокувала англомовний акаунт російського міністерства закордонних справ. Причина блокування була пов’язана із публікацією цитат з брифінгу російського генерала, який розповідав про «військово-біологічну діяльність США».

Як повідомлялося раніше, Twitter заблокував доступ до сторінок «РИА Новости» та дочірніх всіх 27 країн Євросоюзу та Великобританії.