Про це повідомляє Детектор Медіа з посиланням The Washington Post.
Використання офіційних акаунтів посольств дозволяє країні-агресору поширювати свої фейки, в тому числі називати українців нацистами. Раніше соціальні платформи встановили певні обмеження для російських державних медіа — вони отримали спеціальну помітку про те, що ці акаунти фінансуються державою Росія. Проте такі обмеження не стосувалися акаунтів посольств Росії в різних країнах. Саме тому ці профілі стала використовувати російська пропаганда у власних інтересах.
Автори дослідження наводять деякі приклади того, як профілі офіційних дипломатичних представництв використовуються у поширенні фейків. У квітневому дописі Facebook-сторінка посольства Росії в Індонезії виправдовувала різню в Бучі, а профіль посольства Росії в Австралії стверджував, що у Маріуполі немає ознак масових поховань.
Час від часу акаунти посольств публікують у себе відео державної медіаструктури Russia Today. І ці репости не отримують попереджень про те, що поширюваний контент — це продукт російських державних структур.
Часом контент на сторінках посольств виходить за будь-які межі не лише здорового глузду, але й міжнародного права. До прикладу, посольство Росії у Великобританії у своєму Twitter закликало повісити полонених азовців.
Декілька днів тому адміністрація Twitter заблокувала англомовний акаунт російського міністерства закордонних справ. Причина блокування була пов’язана із публікацією цитат з брифінгу російського генерала, який розповідав про «військово-біологічну діяльність США».
Як повідомлялося раніше, Twitter заблокував доступ до сторінок «РИА Новости» та дочірніх всіх 27 країн Євросоюзу та Великобританії.