Росія може залишитися без платіжних систем Visa і MasterCard
13 квітня 2021
13.04.2021

Росія припускає можливість відключення країни від платіжних систем Visa і MasterCard у межах нових санкцій через агресію проти України.

Про це повідомляє НВ з посиланням на слова прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова.

«Ми можемо з упевненістю констатувати одне: в тих чи інших формах обмеження щодо Росії використовуються цілою низкою держав… Ці обмеження проявляються у різних формах, це досить непередбачуваний процес, тому в рамках цього процесу, враховуючи подібні недружні, а часом навіть ворожі форми поведінки по відношенню до нас, виключати не можна нічого», — розповів прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Дмитро Пєсков стверджує, що РФ може обійтися національною платіжною системою Мір, яка ще тільки створюється, і яка у перспективі може стати глобальною.

«Ми бачимо, що зараз ця система вже досить зміцніла. Так, вона не має поки міжнародного ходіння, але вже з’явилися країни, де цією системою можна користуватися. І зараз вже ні у кого не викликає сумнів, що ця система з часом набуде поширення глобальне. І так само — у всіх інших областях», — прокоментував прессекретар Кремля.

Економічна правда зазначає, що Росія буде нарощувати зусилля щодо зниження санкційних ризиків і потенційних витрат для економоператорів. Мова, зокрема, йде про кроки, спрямовані на поступову дедоларизацію національних економік, перехід до взаєморозрахунків в національних або альтернативних доларові валютах, відмова від використання контрольованих Заходом міжнародних платіжних систем.

Як повідомлялося раніше, Німецький банк Сommerzbank з 31 травня 2021 року закриває рахунки російських інформаційних агентств Russia today i Ruptly. Повідомлення про закриття рахунків Ruptly GmbH (відеоагенство RT) та RT DE Productions GmbH (сайт RT німецькою мовою) надійшло через місяць після оголошення про майбутній запуск телеканалу у грудні 2021 року. Згідно з RT, до цього, у листопаді 2020 року Сommerzbank порушив договір, бо повідомив про зміни у ньому за 3 дні до початку їхньої дії, що суперечило угоді. RT це оскаржили, і зміни вступили в дію згідно з договором.