Росія й Китай поширюють понад 90% дезінформації у світі про COVID-19 — експерти
28 травня 2020
28.05.2020

92% дезінформації про пандемію поширюють Росія та Китай. Про це виданню CBC повідомив керівник Оксфордського інституту інтернету Філіп Гаувард.

“Ми спостерігаємо досить вагоме зростання дезінформації, яку поширюють іноземні державні, особливо Росія та Китай. Фактично 92% дезінформації (про COVID-19 – ред.) у світі походить з Росії та Китаю”, — зазначив Філіп Гаувард.

Керівник Оксфордського інституту інтернету зазначає, що ці дві країни просувають меседжі про невдачі та неспроможність демократичних країн боротися з пандемією, протиставляючи свої ніби-то кращі зусилля у протидії COVID-19.

“Те, що нас насправді здивувало, — це обсяг контенту, який ці уряди випускають англійською мовою. На даний момент вони можуть охопити майже мільярд облікових записів користувачів у соцмережах на тиждень із контентом англійською мовою, який є в Instagram, Twitter, Facebook та Reddit”, — додав Гаувард.

Як CBC пише, минулого тижня дослідники університету Карнегі-Меллон у Пітсбурзі виявили, що близько 45% твітів про скасування обмежень під час пандемії розміщували боти та відображали меседжі Росії та Китаю.

Стефані Карвін, колишня аналітикиня уряду Канади і викладачка Карлтонського університету, заявляє, що відсутність переконливих даних про походження вірусу полегшує поширення дезінформації.

Експерт Інституту лідерства у Вашингтоні Рона Нерінга попереджає, що досі у соцмережах є “тонни” інформації, опублікованої росіянами, яка не була перевірена чи виправлена.

Більше про те, як коронавірус впливає на конфіденційність даних читайте у матеріалі з коментарями керівника відділу управління даними Європейського інвестиційного банку Денніса Кесслера.