Росія і Китай відповідальні за дезінформаційні кампанії про COVID-19 — Єврокомісія
10 червня 2020
10.06.2020

Росія і Китай вдаються до масштабних дезінформаційних кампаній про пандемію. Про це заявила єврокомісар з питань цінностей та прозорості Вера Юрова 10 червня 2020 року.

"Якщо говорити про зовнішні сили, ми чітко згадуємо Росію і Китай. У нас є чіткі докази для таких заяв", — зазначила Юрова.

Єврокомісія наголошує, що пандемія коронавірусу супроводжується масовою хвилею неправдивої чи оманливої ​​інформації, включаючи спроби іноземних суб'єктів впливати на громадян ЄС та дебати.

“Дезінформаційні хвилі вразили Європу під час пандемії коронавірусу. Вони виникли як всередині, так і поза межами ЄС. Для боротьби з дезінформацією нам потрібно мобілізувати всіх гравців від онлайн-платформ до органів державної влади та підтримувати незалежну перевірку фактів та медіа. Хоча онлайн-платформи робили позитивні кроки під час пандемії, їм потрібно активізувати зусилля”, — заявила єврокомісар.

Єврокомісія уважно стежить за діями онлайн-платформ і хоче, аби техкомпанії щомісяця звітували про протидію дезінформації та просування авторитетних джерел інформації.

Зазначається, що ЄС посилить підтримку фактчекерів та незалежних медіа.

Нагадаємо, наприкінці травня 2020 року Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) повідомляла, що проросійські ресурси продовжують активно поширювати неправдиву інформацію про пандемію. Загалом база даних EUvsDisinfo містить майже 500 прикладів прокремлівської дезінформації, пов'язаної з пандемією.