Росія цензурує онлайн-контент у тимчасово окупованому Херсоні
10 серпня 2022
10.08.2022

Після тимчасової окупації Херсону російські військові відключили у місті соцмережі Facebook, Instagram і Twitter, заблокували українські новинні сайти та змусили місцевих провайдерів перенаправити трафік через російські мережі.

Про це повідомляє The New York Times.

Після відключення українського мобільного зв’язку херсонці змушені користуватися послугами російських мобільних операторів. Купівля російських SIM-карт можлива лише при пред’явленні паспорту, що дозволяє силовим структурам стежити за онлайн-активністю людей. Окупація кіберпростору на зайнятих територіях відбувається не лише в Херсоні, але й в Маріуполі та Мелітополі. Завдяки використанню власних мереж Росія може відстежувати вебтрафік і цифровий зв’язок, поширювати пропаганду та керувати контент, який бачать люди.

Наразі весь трафік для Херсону йде через Крим, через державного провайдера «Міранда-медіа». Процес переходу на мережі цієї компанії почався ще у травні, і на початок червня таким чином йшло практично 100% трафіку. На додачу окупанти знищують інфраструктуру, яка з’єднує ці території з Україною, вилучають обладнання українських провайдерів задля укріплення зв’язків з Кримом.

Хронологія перенаправлення трафіку провайдерів — The New York Times

Раніше ми пояснювали основні моменти безпечного користування інтернетом в умовах окупації на Херсонщині.

Як повідомлялося раніше, окупанти захопили чотири телекомпанії, п’ять радіокомпаній та сім провайдерів у Херсоні.