Російськомовна Вікіпедія знову отримала погрозу від Роскомнагляду за правду про війну Росії проти України
30 березня 2022
30.03.2022

29 березня російськомовна онлайн-енциклопедія Вікіпедія знову отримала повідомлення-погрозу від Федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій щодо статті про війну в Україні.

Регулятор називає вживання слів «вторгнення», «агресія» та «війна» поширенням недостовірної інформації та погрожує штрафом у розмірі 4 млн рублів (близько $46 тис.) у випадку невидалення матеріалу.

«Новий вівторок та нове повідомлення від Роскомнагляду. До реєстру повернулася стаття “Вторгнення Росії в Україну (2022)” — владі не подобається, що “спеціальна операція з демілітаризації та денацифікації України” називається вторгненням, агресією та війною», — йдеться у твіті на сторінці «Русская Википедия».

Перше звернення щодо можливого блокування

Представники російськомовної Вікіпедії написали про першу погрозу блокування сайту Роскомнаглядом на початку березня у Twitter. Вікіпедію зобов'язали видалити вказану інформацію, пригрозивши блокуванням у разі невиконання наказу. Назву матеріалу про вторгення упорядники енциклопедії не змінили.

Можливе застосування обмежувальних заходів регулятор обґрунтував тим, що у статті «Вторгнення Росії в Україну (2022)» є «відомості про численні жертви серед військовослужбовців Російської Федерації, а також цивільного населення України, в тому числі дітей, про необхідність зняття коштів з рахунків у банках Російської Федерації у зв'язку із санкціями, введеними іноземними державами».

Уряд РФ офіційно називає війну проти України «спеціальною військовою операцією». Роскомнагляд вже заблокував низку ЗМІ у Росії за об'єктивне висвітлення війни. Перш відомство вимагало від них писати про війну лише з посиланням на офіційні російські джерела і не називати «спецоперацію» «нападом, вторгненням або оголошенням війни».

Як повідомлялося раніше, на початку березня Google доручив підрядникам, які працюють над перекладом тексту компанії для російського ринку, не називати війну в Україні «війною» і використовувати слова «надзвичайні обставини».