Російський суд заборонив Google і Yandex видавати в пошуковику фразу «Розумне голосування»
6 вересня 2021
6.09.2021

3 вересня Арбітражний суд Москви за результатами позову ставропольської компанії «Вулінтертрейд» заборонив компаніям Google і Yandex показувати словосполучення «Розумне голосування» в пошуковій видачі.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Компанія «Вулінтертрейд», яка займається продажем овечої вовни, у кінці червня подала заявку на реєстрацію торговельної марки «Розумне голосування», яку ухвалили за місяць.

Після цього «Вулінтертрейд» подала позов до Арбітражного суду Москви з вимогою заборонити Google і Yandex показувати словосполучення «Розумне голосування» у стосунку з однойменним сайтом та технологією голосування російського опозиціонера Олексія Навального.

Команда Олексія Навального назвала рішення суду незаконним. За словами Івана Жданова, виконавчого директора Фонду боротьби з корупцією, ліквідованого владою, «Розумне голосування» не має комерційної мети та використовується командою Навального вже кілька років.

«Розраховуємо на те, що Google не виконуватиме це рішення. Але зрозуміло, що це рішення — пробний крок, і у подальшому вони також будуть [використовувати] видимість захисту інтелектуальних прав для боротьби з нашими проєктами», — зазначив Іван Жданов.

«Розумне голосування» — це технологія, яку опозиційний політик Олексій Навальний намагається використовувати проти російської влади в умовах, коли вибори не є вільними та незалежними. Метою проєкту є руйнування монополії партії «Единая Россия» в законодавчих органах влади на всіх рівнях. Команда Навального пропонує виключити розпорошення голосів між різними кандидатами і закликає, домовившись, голосувати за найсильнішого супротивника «Единой России» у всіх виборчих округах.

Як повідомлялося раніше, Роскомнагляд вимагає від компанії Google заблокувати Youtube-канали соратників російського опозиціонера Олексія Навального — Леоніда Волкова, Володимира Мілова і Георгія Албурова.