Російські спецслужби підозрюються у зламі Telegram-каналів високопосадовців з Молдови
17 листопада 2022
17.11.2022

Жертвами зламу стали президентка Майя Санду, віцепрем’єр Андрей Спину та декілька інших найвищих чиновників.

Про це повідомляє Pro TV, цитуючи голову Служби інформації та безпеки Молдови Александра Мустяцу.

Злам стався 10 листопада або раніше. Принаймні в цей день в офіційних Telegram-каналах Майї Санду та Андрея Спину були опубліковані повідомлення про те, що головними корупціонерами країни є ті, хто повинен боротися з корупцією. Мова йде про представників прокуратури та міністерства юстиції.

Через деякий час в інтернеті опублікували переписку у Telegram міністра юстиції країни Сергія Литвиненка й радника Санду Доріна Речана.

Всі ці дії спецслужби Молдови вважають скоординованою акцією, мета якої – посіяти недовіру до влади та сприяти дестабілізації країни. Коментуючи ці «зливи», Александр Мустяцу сказав, що час публікації всіх цих матеріалів було обрано підозріло вдало –«день, коли уряд схвалив і направив до Конституційного суду досить важливий запит — перевірку конституційності партії «Шор». Партія «Шор» - це популістська структура, яка стає успішним провідником російських ідей у Молдові.

На думку Мустяцу, попередній аналіз тактик «зливу» ніби-то інсайдів дає підстави припустити, що за цією операцією стоять спецслужби іншої країни. Швидше за все, мова йде про Росію. Також Мустяцу підкреслив, що «маючи доступ до Telegram-аккаунту, можна створювати повідомлення і при цьому важко довести, що є правдою, а що ні».

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що британські спецслужби закликають заборонити міністрам особисті телефони після того, як хакери змогли зламати пристрій колишньої прем’єр-міністерки країни Ліз Трасс і ще декількох чиновників.