Російські пропагандисти купують верифікаційні відмітки у Twitter
24 лютого 2023
24.02.2023

Некомерційна дослідницька група виявила, що облікові записи, які просувають кремлівську пропаганду, використовують нову платну систему верифікації Twitter.

Про це розповідає Washington Post із посиланням на дані дослідницької групи Reset

За дослідженням групи Reset, купівля цими обліковими записами верифікаційних відміток, дозволяє їм бути більш помітними на платформі. Ці пропагандистські акаунти використовують платну систему верифікації Twitter, щоб поширювати дезінформацію та просувати свої наративи проти України.

Ці облікові записи розташовані за межами Росії, тому вони можуть платити за перевірку, не порушуючи санкцій США. При цьому вони поширюють контент з державних російських ЗМІ, заяви російських офіційних осіб і неправдиву інформацію про Україну від союзників Кремля.

Більшість із таких акаунтів були створені минулого року під час першого етапу війни в Україні. Веб-архів показує, що до недавного часу ці акаунти не мали верифікаійних позначок і з’явилися там лише після того, після того як новий власник Ілон Маск запровадив модель оплати за ці помітки.

Маск сказав, що в майбутньому твіти та відповіді від таких платних акаунтів будуть більш помітними в стрічці новин і пошуку Twitter. Але деякі з цих облікових записів вже отримали більше переглядів за останні тижні.

Експерти Reset відзначають, що дезінфомація від таких акаунтів демонструє серйозну проблему з системою, яка дозволяє анонімним обліковим записам купувати верифікаційні відмітки, що далі призводить до того, що вони отримують місце в результатах пошуку, згадках і відповідях. Виявлені експертами акаунти «відкрито поширювали контент із російських державних ЗМІ, кремлівську дезінформацію про конфлікт в Україні та відверту пропаганду війни».

Раніше «Інтернет свобода» повідомляла, що Twitter розпустив Раду безпеки та довіри.