Російські хакери викрали конфіденційну інформацію поліції Вашингтона
27 квітня 2021
27.04.2021

Російськомовне угруповання «Бабук» отримало доступ до понад 250 гігабайтів конфіденційної інформації поліції Вашингтона, зокрема до даних інформаторів. Хакери розмістили скріншоти-підтвердження у даркнеті.

Про це повідомляють AP News.

Кіберзлочинці погрожують передати дані місцевим кримінальним угрупованням, якщо поліція не сплатить певну суму грошей (яку саме, наразі невідомо). Для атаки використали програму-вимагач (ransomware). Серед викрадених даних опинились звіти, інформація про кримінальні угрупування, вироки, дані інформаторів поліції та інші адміністративні файли. Дані розміщували щонайменше з чотирьох комп’ютерів.

«Нам відомо про несанкціонований доступ до нашого сервера. У той час як ми розслідуємо повний вплив і продовжуємо аналізувати діяльність, ми залучили ФБР для повного розслідування цієї справи», — повідомив відділ поліції округу Колумбія.

За словами TechTarget, шкідливі програми-вимагачі «Бабук» не надто виточені, проте дуже небезпечні. Атаки «Бабук» спрямовані на сферу охорони здоров'я, виробництва та логістики та вже принесли злочинцям тисячі доларів викупних платежів.

Як повідомлялося раніше, аналітики Group-IB Digital Risk Protection (DRP) виявили масштабну шахрайську кампанію, спрямовану на користувачів Facebook Messenger у понад 80 країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки. Зловмисники поширюють рекламні оголошення нібито оновленої версії Facebook Messenger та збирають таким чином дані для входу до сторінок користувачів.