Російські хакери атакували сайти компанії Burisma та студії “Квартал 95”
14 січня 2020
14.01.2020

Хакери з групи Fancy Bear, яку пов’язують з російською військовою розвідкою, зламали сайт енергетичної компанії Burisma, що фігурує у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на американську компанію з кібербезпеки Area 1.

Як пише видання, хакери почали свою діяльність у листопаді 2019 року і розсилали фішингові листи працівникам Burismа.

Експерти стверджують, що зловмисники отримали доступ до електронних пошт співробітників компанії. Що саме знайшли хакери та яка їхня головна мета, наразі невідомо.

Експерти з Area 1 також вважають, що терміни та масштаби кібератак вказують, що росіяни можуть шукати потенційно провокативні матеріали на Байденів.

Крім того, експерти з Area 1 повідомили і про кібератаку на сайт студії “Квартал 95”.

“Фішинг-атака ймовірно була спрямована на пошук інформації з листування Івана Баканова, нинішнього голову Служби безпеки України, який раніше керував ПАТ «Студія Квартал-95»”, - цитує експертів NYT.

Раніше голова Служби безпеки України Іван Баканов назвав фейки, дезінформацію та кіберзагрози ключовими викликами для національної безпеки. За словами Баканова, пріоритетом є захист інформаційних баз даних, в тому числі тих, які будуть в основі програми "Держава в смартфоні".