Російська Вікіпедія втрачає українську аудиторію
3 жовтня 2022
3.10.2022

У вересні російська Вікіпедія втратила рекордну частку українських користувачів. Це відобразилось на статистиці її перегляду. У вересні її статті переглядали на 15 млн разів менше.

Про це повідомляє «Детектор медіа» із посиланням на співзасновника громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрія Пероганича.

У вересні частка переглядів російської Вікіпедії з території України впала до 47% тобто на 9%. В абсолютних цифрах число переглядів складало раніше 113 мільйонів, а стало 98 мільйонів переглядів, тобто зменшилося на 15 млн разів. Цей показник падіння інтересу українців до російської Вікіпедії став рекордним.

Натомість виріс інтерес до українського контенту найбільшої онлайнової енциклопедії. Частка переглядів української Вікіпедії виросла до 38%. В абсолютних показниках ріст склав з 65 млн до 80 млн. Тобто зростання інтересу до українських енциклопедійних статей вилились у нових 15 млн переглядів.

Якщо у вересні 2021 року розрив між російською й українською онлайн-енциклопедіями складав 48 млн переглядів, то у вересні 2022 року він склав 18 млн.

У вересні 2021 року російську Вікіпедію переглядали в 1,74 раза частіше за українську версію проекету, а у вересні 2022-го інтерес до російської переважав в 1,23 рази.

Інтерес української Вікіпедії зростає не лише в Україні, але й у всьому світі. Відповідно, кількість переглядів статей в українській Вікіпедії у всьому світі у вересні 2022 року склала 96,9 млн. Це на 34% більше ніж того року.

Окрім того Юрій Пероганич відзначив зростання популярності в Україні Вікіпедії усіма мовами. За останній рік статті на різних мовах в цій енциклопедії переглядали на 3% частіше, аніж раніше.

Як повідомлялося раніше, наприкінці липня український розділ «Вікіпедії» випередив арабський та зайняв 16 місце у світі за кількістю публікацій