Про це повідомляє Gizmodo.
Автори дослідження не пов’язують виявлену мережу із російським урядом. Проте загальний наратив всіх правок є занадто підозрілим у своїх намаганнях просувати російські наративи.
Авторами звіту є експерти британських Інституту стратегічного діалогу (ISD) та Центру аналізу соціальних медіа (CASM). Метою аналізу була оцінка методів пошуку дезінформації у “Вікіпедії” та спроб їх вдосконалення.
Виявлена мережа акаунтів намагалась “зламати” існуючу у “Вікіпедії” систему модерування, вибудувану за багато років. Почасти їм це вдавалося.
Автор дослідження проаналізували роботу більше 80 редакторів, які були заблоковані раніше через порушення правил онлайн-енциклопедії. В переліку їх діяльності містились правки до статей енциклопедії про російсько-українську війну, спроби маніпулювання контентом та додавання фрагментів, що просували проросійські наративи. Окрім того, ці редактори додавали у енциклопедійні статті цитати й прес-релізи офіційних російських джерел, серед яких - і заяви від Кремля, і згадки російських державних ЗМІ. Все це робилося з метою підвищення уваги до проросійських аргументів у статтях “Вікіпедії”.
Ця поведінка використовує одну з основних загроз для “Вікіпедії” - використання недостовірних чи маніпулятивних джерел.
Проте автори дослідження не приховували того, що наразі не було виявлено багато прикладів маніпулювання “Вікіпедією” з боку урядів окремих країн.
Як повідомлялося раніше, російська “Вікіпедія” в Україні втрачає свою аудиторію.