РНБО попереджає про можливі кібератаки з боку Росії напередодні Дня Незалежності
21 серпня 2020
21.08.2020

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО попереджає про підготовку масштабної скоординованої атаки на органи держвлади та об’єкти критичної інфраструктури напередодні Дня Незалежності та під час підготовки до чергових місцевих виборів. Фахівці центру зафіксували підвищену активність хакерського угруповання «Gamaredon», за яким стоять спецслужби Росії.

Як повідомляє пресслужба РНБО, під час останніх спроб кібератак хакери використовують шкідливі вкладенні, які імітують документи державних органів влади, зокрема, Служби безпеки України. Якщо відкривати у електронній пошті шкідливі вкладення чи документи, злочинці отримують доступ до систем чи мереж держустанов.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, наразі усі служби, відповідальні за кібербезпеку у різних сферах, постійно відслідковують та відбивають кібератаки.

Нагадаємо, за даними РНБО, 2020 році в Україні було зафіксовано близько мільйона кібератак. Найпоширенішими кіберзагрозами є мережеві атаки прикладного рівня, спроби мережевого сканування, спроби WEB-атак, фішинг, DDoS-атаки, поширення шкідливого програмного забезпечення тощо.