Результати дослідження: Що змінилося в роботі приватного сектору в Україні в умовах війни в контексті політик конфіденційності компаній?
4 травня 2023
4.05.2023

Приватні компанії збирають, зберігають й обробляють багато конфіденційної інформації: персональні дані клієнтів, фінансові дані чи навіть дані про бізнес-стратегії та технології. Зазвичай вони мають розроблені політики конфіденційності, що захищають цю інформацію від несанкціонованого доступу, використання та поширення. Реалізація цих політик дає змогу приватним компаніям зменшити ризик порушень безпеки даних.

Повномасштабна війна РФ проти України посилила чимало викликів для приватного сектора, як-от фізична небезпека, зменшення доходів та організація дистанційної співпраці команди. Через ці виклики компанії також мали адаптувати власні політики конфіденційності.

Команда проєкту «Індекс захисту персональних даних» від ГО «Інтерньюз-Україна» дослідила роботу 15 українських компаній. Завдяки цьому ми з’ясували, як бізнеси адаптуються до умов повномасштабної війни. Чи змінили порядок опрацювання персональних даних клієнтів? Чи скоротили чисельність працівників? Наскільки адаптували корпоративні політики конфіденційності?

Відповіді на ці та інші запитання знайдете в дослідженні.

Результати аналізу стануть у пригоді дослідникам приватного сектору, правозахисникам та адвокатам цифрових прав. Дослідження також буде корисним і представникам українського приватного сектору, які пройшли схожий шлях адаптацій до роботи в умовах повномасштабної війни.

Дослідження втілено в межах проєкту «Актуалізація конфіденційності у цифровій сфері в Україні» (Індекс захисту персональних даних 2022), що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки ABA ROLI Ukraine / Rule of Law Initiative.