Республіканська партія судиться з Google через спам у Gmail
28 жовтня 2022
28.10.2022

До суду на Google подав Національний комітет Республіканської партії. У позовній заяві техногіганта звинувачують у надсиланні «мільйонів» електронних листів цієї політичної сили до спаму в Gmail у рамках «дискримінаційної» практики фільтрації компанії.

Про це повідомляє Mashable.

«Приблизно в один і той же час наприкінці кожного місяця Google додає до спаму майже всі електронні листи Національного комітету», — йдеться у скарзі. «Критично й підозріло те, що історично цей кінець місяця є найкращим часом для залучення коштів».

Декілька місяців тому, в серпні, Google запустила спеціальну програму, на яку можуть подаватися окремі політичні сили з метою запобігання поширення спаму. Правда, республіканці за якоїсь причини не долучилися до цієї кампанії. Ця програма стала відповіддю на дослідження, проведене Університетом Північної Кароліни, яке довело, що поштовий сервіс Gmail частіше за інших фільтрує електронні листи від республіканців та додає їх до спаму. Однак у Google неодноразово заперечували, що це так. А дослідження, проведене журналістами Mashable, показало, що спам-фільтри краще реагують на персональні налаштування користувачів, аніж на загальні правила фільтрації електронної пошти. Іншими словами, якщо хтось юзеру надсилаєте багато схожих електронних листів знову і знову, і отримувач ці листи не відкриває, то велика ймовірність, що такий мейл опиниться у спамі.

Це підтверджують й у компанії Google, де пояснюють, що ніяким чином не фільтрують листи за політичними вподобаннями, а спам-фільтри Gmail виключно відображають дії користувачів, які самостійно блокують подібні листи.

Як повідомлялося раніше, Google готується сплатити рекордний штраф жителям штату Іллінойс.