Рекордний штраф за «дискредитацію армії» присудили російській профспілці журналістів
4 серпня 2022
4.08.2022

Таганський районний суд Москви присудив штраф в розмірі 500 тис. рублів (біля $8,2 тисяч) міжрегіональній громадській організації «Профспілка журналістів та працівників ЗМІ» по адміністративній статті за «дискредитацію» Збройних сил Росії.

Про це повідомляє «Настоящее время».

У рішенні суду від 3 серпня вказано, що йдеться про «поширення ідей, пов’язаних із негативним ставленням до спеціальної воєнної операції Російської Федерації на території України». Організацію звинуватили у порушенні частини 1 статті 20.3.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає штраф у розмірі від 30 до 50 тисяч рублів (від $500 до $800) для фізичних осіб та від 300 до 500 тисяч рублів (від $5 тисяч до $8 тисяч) для юридичних. Профспілка отримала відразу максимальний штраф.

На думку адвоката Максима Крупського, організацію оштрафували за реалізацію конституційного права на свободу слова, яка гарантована статтею 29 Конституції Росії, а штраф є фактичною відміною цієї норми Конституції. Окрім того, суд не уточнив, якому саме закону суперечить поширення негативної думки про російські Збройні сили. Організація планує оскаржувати штраф.

За даними проєкту Sota, приводом для штрафу стали дві публікації — «Перуджийська декларація на підтримку України» та матеріал «Вимагаємо зупинити війну».

Ще в липні прокуратура Москви просила суд ліквідувати «Профспілку журналістів та працівників ЗМІ» через відкриття проти організації адміністративної справи. Тоді суд призупинив діяльність організації.

Як повідомлялося раніше, звинувачення за статтею 20.3.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення були пред’явлені Олені Юрченко, журналістці «Радіо Свободи».