Рекордний штраф: ЄС вимагає Amazon сплатити $888 млн за порушення правил захисту даних
3 серпня 2021
3.08.2021

16 липня люксембурзька Національна комісія із захисту даних (CNPD) оштрафувала компанію Amazon на €746 млн ($888 млн) за порушення Загального регламенту про захист даних (GDPR).

Про це повідомляє Bloomberg.

Рішення щодо штрафу розглядала CNPD, так як там розташована європейська штаб-квартира Amazon. Регулятор звинуватив компанію в обробці персональних даних користувачів у спосіб, який порушує законодавства блоку. Amazon планує оскаржити вирок. Представники компанії вважають його неправомірним:

«Рішення, пов'язане з тим, як ми показуємо клієнтам релевантну рекламу, засноване на суб'єктивних і неперевірених інтерпретаціях європейського закону про конфіденційність, запропонований штраф абсолютно не відповідає навіть подібній інтерпретації, — зазначали Amazon. — Не було ні витоку даних, ні передача даних користувачів стороннім особам. Ці факти незаперечні. Ми вкрай не погоджуємося з рішенням CNPD».

Штраф — заключна стадія розслідування, розпочатого у 2018 році за скаргою французької правозахисної групи La Quadrature du Net. Представники групи стверджували, що Amazon порушує право на недоторканність приватного життя через збір даних про продавців і покупців на сайті за допомогою віртуального помічника Alexa.

Сума підсумкового штрафу відповідає близько 4,2% чистого прибутку інтернет- рітейлера за 2020 рік, яка склала $21,3 млрд, і 0,2% виручки в розмірі$ 386 млрд, пояснює Економічна правда.

La Quadrature du Net підтримали рішення Національної комісії із захисту даних.

Також, як повідомляє CNBC, регулятор доручив Amazon переглянути низку ділових практик, проте в повідомленні не уточнюється, про що саме йдеться.

Комісія із захисту персональних даних Люксембургу наразі публічно не коментувала своє рішення.

Політика Європейського союзу щодо безпеки даних значно посилилась у 2018 році, після впровадження Загального регламенту про захист даних. Того ж року Google отримав штраф у розмірі $5 млрд — один із найбільших штрафів за порушення правил захисту даних.

Як повідомлялося раніше, у 2015 році в Сполучених Штатах вперше розробили критерії оцінки дотримання цифрових прав користувачів приватними компаніями. Ініціатива, відома як Індекс цифрових прав (анг. Ranking Digital Rights), стала можливою завдяки зусиллям Фонду «Нова Америка» під керівництвом старшого наукового співробітника Ребекки Макіннон. Це дослідження аналізує способи управління даних користувачів техгігантами та висвітлює вразливі сторони корпоративних політик компаній, пропонуючи конкретні кроки для перегляду цих політик.