Редагування документів та підробленні COVID-сертифікати. В Україні створили фейкову «Дію»
25 жовтня 2021
25.10.2021

Шахраї створили фейкову копію програми Дія для редагування даних документів та підробленим ковідним сертифікатом. Додаток пропонують до продажу підліткам у фейковому Telegram-каналі «Дія».

Про це повідомив Міністр цифрових трансформацій Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

«Тут одні умільці для Android зробили фейкову копію програми з документами в дизайн-стилі "Дії", яка встановлюється за посиланням, не з Google Play (формат apk). Мета — створювати підробки ковідних сертифікатів, фейковий паспортів для покупки алкоголю неповнолітніми. Звичайно ж, документи не валідуються через QR», — йдеться у повідомленні Михайла Федорова.

У фейковому Telegram-каналі Дія пропонують підробний додаток для Android з можливістю редагування даних.

Реклама фейкового додатку. Джерело: gagadget.com

Додаток дає можливість редагувати такі документи:

  • студентський квиток;
  • паспорт громадянина України;
  • картку платника податків;
  • посвідчення водія.

Також додаток містить підробний «зелений» Covid-сертифікат, який свідчить про нібито проходження повного курсу вакцинації.

За словами Михайла Федорова, купівля подібних «сервісів» може потрапити під статтю «підробка документів».

Ціна становить 80 грн (120 грн з 24 жовтня). Софт рекламують у фейковому Telegram-каналі «Дія», в якому вже зібралося майже 4000 учасників, і в Facebook на сторінці MAGNA Arquitectos. У правоохоронних органах появу такої пропозиції поки ніяк не коментували.

Як повідомлялося раніше, у квітні в Україні з’явився фішинговий сайт, створений за аналогією до сайту держпослуг «Дія». З допомогою сайту хакери збирали дані кредитних карт українців.