Раді рекомендували підтримати легалізацію віртуальних валют у другому читанні
30 квітня 2021
30.04.2021

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», що має легалізувати ринок цифрових валют в Україні.

Про це у Facebook написав заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Як зазначає Олександр Борняков, доопрацьований законопроєкт включає актуальні міжнародні стандарти врегулювання операцій з віртуальними активами, які сприятимуть суттєвій детінізації цього ринку.

З введенням цифрових активів в правове поле:

  • банки зможуть відкривати рахунки для віртуальних активів та проводити операції з ними;
  • легально працюватимуть міжнародні криптобіржі;
  • громадяни зможуть токенізувати права власності;
  • відбудеться залучення іноземних інвестицій в нову галузь;
  • збільшаться надходження до державного бюджету за рахунок податків;
  • держава гарантуватиме безпеку для користувачів та судовий захист прав на віртуальні активи.

Як повідомлялося раніше, 2 грудня 2020 року Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи».

Законопроєкт формує правове поле ринку віртуальних активів та адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу їхнього ринку. Також документ визначає регулятора ринку — Мінцифра (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Важливість законопроєкту пояснив під час виступу в Парламенті Голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Олексій Жмеренецький: «Експерти оцінюють обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами близько 150-200 мільйонів доларів на день, а капіталізація віртуальних активів становить більше 2 мільярдів доларів. Але, на жаль, весь цей час вся галузь заходиться абсолютно в тіні».

Олексій Жмеренецький також зазначив, що цей законопроєкт розглядає активи комплексно, тобто є базовим, себто визначає всі базові поняття та визначення, пов’язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг у сфері.

Документ визначає правовий статус і вимоги до постачальників послуг, пов'язаних з віртуальними активами, через проходження процедур держреєстрації одного або декількох видів діяльності:

  • зберігання або адміністрування віртуальних активів і ключів віртуальних активів;
  • обмін віртуальних активів;
  • переказ віртуальних активів;
  • участь і надання фінансових послуг, пов'язаних з пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів.