Рада Європи закликала обмежити час використання додатків для відстеження користувачів
29 квітня 2020
29.04.2020

Рада Європи закликала обмежити час застосування додатків для відстеження пересування громадян та запровадити відповідні гарантії щодо добровільності та безпечності використання сервісів під час пандемії. У Раді висловили занепокоєння можливим порушенням прав користувачів.

Про це у спільній заяві наголосили голова комітету Ради Європи "Convention 108" щодо захисту даних Алессандро П’єруччі та уповноважений Ради Європи з питань захисту даних Жан-Філіп Вальтер.

Таку заяву Рада Європи зробила після того, як ряд європейських країн використовує додатки для швидкого моніторингу контактів громадян з COVID-19. У РЄ зазначають, що необхідні жорсткі правові та технічні гарантії для зменшення ризиків для персональних даних та конфіденційності.

“Якщо такі додатки використовуються, це має відбуватися виключно протягом обмеженого у часі періоду, та виключно на добровільних засадах. Ці сервіси повинні мати запобіжники від розробників, щоб дані про перебування людей не використовувалися та не допускалася ідентифікація користувачів”, — попереджає РЄ.

Нагадаємо, 22 квітня уряд офіційно запровадив електронний контроль самоізоляції через сервіс “Дій вдома”. Як працює додаток та на що скаржаться користувачі, читайте на сайті.