Рада ЄС ухвалила закон про боротьбу з тероризмом в інтернеті
18 березня 2021
18.03.2021

Рада Європейського Союзу прийняла постанову про боротьбу з терористичним контентом в інтернеті. Закон стосується усіх хостингових компаній, які надають послуги країнам Європейського Союзу, у тому числі тих провайдерів, чиї головні офіси розташовані поза ним.

Про це 16 березня повідомила Рада ЄС.

«Мета закону — стрімке видалення терористичного контенту онлайн та визначення одного спільного інструменту для усіх країн-учасників», — йдеться у пресрелізі.

Інфографіка про закон про боротьбу з тероризмом в інтернеті, джерело: Рада ЄС

Відповідно до закону компетені органи в державах-членах ЄС отримають право видавати провайдерам ордер на видалення терористичного контенту або блокування доступу до нього. Провайдери, що отримали ордер, повинні будуть вжити заходів не пізніше ніж через одну годину.

Закон надає чітке визначення терористичного контенту - це тексти, зображення, аудіо- або відео, які містять підбурювання до терактів, заклики до участі в терористичних групах, пропаганда, уроки з виготовлення вибухівки, публікації або онлайн-трансляція відомостей про свою терористичну діяльність тощо.

Правовий акт має прийняти Європейський Парламент у другому читанні. Закон набуде чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному журналі ЄС та почне діяти через рік.

Раніше ми повідомляли, що український Центр протидії дезінформації може запрацювати вже цього тижня та буде створений на базі Ради національної безпеки й оборони.