Рада ЄС ухвалила закон про боротьбу з терористичним контентом в інтернеті
30 квітня 2021
30.04.2021

29 квітня Європейський парламент ухвалив закон, що зобов’язує інтернет-компанії «видаляти або обмежувати доступ до контенту, який маркують як терористичний» не пізніше як за годину після повідомлення місцевої влади.

Про це повідомляє The Verge.

Відповідно до закону, країни ЄС будуть штрафувати компанії, що відмовлятимуться виконувати вимоги. Наразі законодавство виключає видалення терористичного контенту, що є частиною освітніх, художніх, наукових та журналістських праць, а інтернет-компанії не матимуть зобов’язання моніторити або фільтрувати контент. Нововведення почне діяти через 12 місяців після публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу та має бути ухвалене у кожною країною-учасницею ЄС.

«Багато правозахисних груп хвилюються, що закон матиме не ті наслідки, на які розраховує парламент. Хоча компанії не зобов’язані фільтрувати контент, кажуть критики, вони можуть це робити, щоб уникнути необхідності негайно реагувати на регулявання», — стверджують The Verge. Ймовірно, що компанії почнуть використовувати алгоритми, які є дешевшими, ніж людська праця, для моніторингу інформації. Це може призвести до блокування правомірного контенту.

Також однієї години для модерації терористичного контенту може бути недостатньо, особливо для невеликих компаній, які володіють меншими ресурсами. Часто саме такі компанії є таргетом терористистів. Крім того, країни-учасниці ЄС можуть неправильно визначати «шкідливий» контент, що підвищує ризики цензури.

Як повідомлялося раніше, 16 березня Рада Європейського Союзу прийняла постанову про боротьбу з терористичним контентом в інтернеті. Закон стосується усіх хостингових компаній, які надають послуги країнам Європейського Союзу, у тому числі тих провайдерів, чиї головні офіси розташовані поза ним.

Закон надає чітке визначення терористичного контенту — це тексти, зображення, аудіо- або відео, які містять підбурювання до терактів, заклики до участі в терористичних групах, пропаганда, уроки з виготовлення вибухівки, публікації або онлайн-трансляція відомостей про свою терористичну діяльність тощо.