Топ-5 сайтів серед українських користувачів у грудні 2018 року замикає ВКонтакте
17 січня 2019
17.01.2019

З блокуванням російських соцмереж у травні 2017 року, рейтинги найбільш популярних сайтів в Україні дозволяють побачити динаміку втрати популярності заблокованих ресурсів. Традиційно, сайт ВКонтакте займав друге чи третє місця. У грудні 2018 року російська соцмережа посіла п’яте місце, відповідно до даних Factum Group. На першому місці – Google, далі – YouTube й Facebook. Український сайт ukr.net зайняв четверте місце. Дані опублікувала Інтернет-асоціація України.

Інтернет-асоціація представляє дані дослідження від Factum Group щомісяця. У дослідженні за грудень на шостій позиції опинився сайт безкоштовних оголошень olx.ua. Російські Яндекс та OK.ru – на восьмому та дев’ятому місці. Завершує десятку Instagram. Також у ТОП-25 за цим ранжуванням увійшли Rozetka та Obozrevatel, популярність яких у грудні зростала. Тоді ж як служба прогнозу погоди sinoptik.ua і інтернет-магазин prom.ua, навпаки, втрачали рейтинги. Ще серед російських сайтів у рейтингу – mail.ru на 15 місці.

Топ-популярних сайтів в Україні (станом на грудень 2018 року)

  • Google
  • YouTube
  • Facebook
  • ukr.net
  • ВКонтакте

За охопленням же перша трійка залишається незмінною, а ось у десятку замість «Одноклассників» увійшли «Вікіпедія» та сайт «Приватбанку», який посів сьому позицію.

Лідер серед додатків Android – Viber. Ним, згідно з рейтингом, користуються 82 відсотки українців. На другому місці – «Приват24», а на третьому – Instagram. Якщо ж дивитися динаміку охоплення соцмереж, то популярність Вконтакте за місяць впала на два відсотки та нині ним користується 30% українців. Facebook теж трішки втратив позиції, але рейтинг в соцмережі майже вдвічі вищий – 54%. Що ж до інтернет-порталів, то популярність ukr.net зросла та нині є на рівні 19%, mail.ru ж, навпаки, падає і зараз становить 9%.

У порівнянні з груднем 2017 року російські сайти позиції втратили відповідно до даних Factum Group. У останньому місяці 2017 року два сайти, зареєстрованих в РФ, входили до першої п’ятірки за популярністю серед українців. Крім Вконтакте таким ще був Яндекс. Але першу три позиції і тоді стабільно тримали google, youtube та Facebook. Найбільший же спад відвідуваності російських сайтів відбувся влітку 2017 року.

Нагадаємо, у 2017 році схожі дані досліджень місячної аудиторії сайтів демонструвала й компанія TNS Group, згідно з даними якої станом на грудень 2017-ого року “Вконтакте” користується кожен третій українець, та Gemius, який вказує на те, що “Вконтакте” станом на вересень 2017-ого року користувалося 34% українців, Facebook – 52% аудиторії (серпневий рейтинг сайтів від Gemius – тут).