Публічна дискусія: Штучний інтелект в сфері охорони здоров'я. Куди рухається Україна?
15 грудня 2021
15.12.2021

Переглянути дискусію 16 грудня можна за лінком

У четвер, 16 грудня 2021 року, об 11:00, у Києві ГО “Інтерньюз-Україна” у партнерстві з Українською Гельсінською спілкою прав людини (УГСПЛ) за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» вперше проведе широке обговорення використання технологій штучного інтелекту у сфері охорони здоров’я.

Пандемія в Україні дозволила ідентифікувати слабкі ланки медичної сфери та дає простір для подальших змін. Реформування сфери можливо завдяки впровадженню інновацій в сфері охорони здоров'я й шляхом застосування технологій штучного інтелекту (ШІ). Та це впровадження передбачає і низку етичних, технічних та інших викликів, які стануть предметом дискусії юристів, урядовців, представників громадянського суспільства та приватного сектору.

Де: Peremoga Space (вул. Ярославів Вал 31). Зала «Event hall», 2-й поверх

Коли: 11:00-13:30, четвер, 16 грудня 2021 року

Спікери події:

Дмитро Черниш, директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я НСЗУ

Роман Ланський, радник Міністра охорони здоров’я України з питань цифровізації

Дмитро Нікандров, член експертного комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Мінцифри, співзасновник Асоціації розвитку ШІ в Україні

Володимир Хильчук, керівник напрямку цифрової медицини, Into-sana

Олександр Краковецький, CEO, DevRain

Віталій Мороз, консультант із цифрових технологій, експерт ГО “Інтерньюз-Україна”;

Максим Щербатюк, програмний директор УГСПЛ;

Тетяна Авдєєва, юристка, ЦЕДЕМ.

Під час дискусії учасники обговорять:

● Як штучний інтелект (ШІ) здатен змінити сферу охорони здоров’я?

● Сучасні підходи уряду та приватного сектору в Україні щодо застосування інноваційних технологій в сфері охорони здоров’я;

● Яким є досвід західних країн у впровадженні ШІ в сфері охорони здоров'я. Що варто і не варто запозичувати Україні?

Етичні, технологічні та інституційні виклики застосування технології ШІ в сфері громадського здоров’я на рівні пацієнтів та інституцій.

Цільова аудиторія дискусії: лікарі, практики медицини, ключові посадовці та урядовці, які будуть формувати державну політику щодо ШІ в Україні, експерти з технологій штучного інтелекту та машинного навчання, представники приватного сектору, громадянського суспільства, які працюють у сферах civic tech, європейської інтеграції, захисту прав людини.

Метою проєкту є аналіз і критичний огляд ключових напрямків та викликів використання ШІ в сфері охорони здоров’я в Україні в найближчі 10 років, проведення серії широких та вузькофахових обговорень з експертами та вироблення конкретних рекомендацій щодо впровадження системної політики, що базується на засадах прав людини, для розвитку ШІ у сфері охорони здоров’я.

Участь онлайн (на платформі Zoom) можлива за попередньої реєстрації. Лінк буде надіслано напередодні дискусії зареєстрованим учасникам. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/fT4jPUp

Проєкт «Формування державної політики щодо використання та сталого розвитку технологій ШІ у сфері охорони здоров’я» реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Переглянути дискусію 16 грудня можна за лінком