Протистояти в інформаційній війні та не вірити псевдоекспертам: радить Центр протидії дезінформації
14 червня 2022
14.06.2022

Під час війни особливо важливо перевіряти інформацію та ділитись лише достовірними даними. Нагадуємо, як це робити, та розповідаємо, хто такі псевдоексперти й як їх можна розпізнати.

Як перевіряти та поширювати інформацію — поради від Центру протидії дезінформації

Порадами щодо перевірки та поширення інформації у воєнний час поділився Центр протидії дезінформації. Зокрема фахівці радять:

  • Верифікуйте інформацію через офіційні відомства, перед тим як у неї повірити та її поширити;
  • Не поширюйте матеріали від «особистих джерел», що стосуються подій на фронті;
  • Утримуйтеся від публічних оцінок бойових дій, логістики, тощо. Тільки вище воєнне керівництво має повну інформацію з поля бою та може робити достовірні прогнози;
  • Довіряйте лише офіційним джерелам.

Інфографіка — Центр протидії дезінформації

Хто такі псевдоексперти та як їх розпізнавати

Як пояснює Центр протидії дезінформації, псевдоексперти — це автори, які своїми публікаціями та промовами викликають сильні емоції у великої аудиторії, маніпулюючи нею.

Під час війни часто це люди, які за фінансову винагороду РФ або за внутрішнім переконанням надають некоректні «експертні» висновки щодо геополітичних, економічних, військових, гуманітарних та інших галузей України. Псевдоекспертами можуть бути спеціалісти, які працюють або працювали у минулому в певній галузі, так і звичайні громадяни, яких пропаганда видає за фахівців.

Щоб розпізнати псевдоексперта, можна скористатися пошуковиком і проаналізувати статті та публікації цієї людини в інтернеті.

Раніше ми розповідали про добірку сервісів для збору свідчень воєнних злочинів РФ проти України.