Просили допомоги в інших країн: у Туреччині відкрили справу проти кампанії в соцмережах з закликами підтримати у боротьбі з пожежами
6 серпня 2021
6.08.2021

5 липня Головна прокуратура Анкари повідомила про початок розслідування у зв’язку з кампанією в соцмережах, в якій люди з хештегом «Допоможіть Туреччині» просили інші країни про допомогу у боротьбі з масштабними лісовими пожежами.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Hurriyet Daily News.

У заяві Головної прокуратури йдеться, що учасники акції «Допоможіть Туреччині» намагаються «показати країну нездатною самостійно впоратися з проблемами» та «посіяти паніку і страх серед громадськості».

«Було встановлено, що деякі особи намагаються спровокувати тривогу й паніку та принизити державу й уряд Туреччини, використовуючи справжні акаунти та акаунти ботів», — зазначали представники органу.

За їхніми словами, деякі зі сторінок поширювали інформацію, що не відповідала дійсності, а самі акаунти, з яких поширювали заклики, раніше використовували терористичні організації у такі ж способи.

Прокуратура висунула звинувачення учасникам кампанії в «образі посадових осіб», «образі президента», «образі уряду й держави», «нагнітанні тривоги, страху й паніки у суспільстві» та «підбурюванні до ворожнечі». Наразі слідчі встановлюють особистості координаторів ботів.

Як повідомлялося раніше, 3 серпня соціальна платформа Facebook заблокувала акаунти, додатки, сторінки і платформи, а також особисті профілі людей, пов’язаних з проєктом NYU’s Ad Observatory Project, за нібито нелегітимний збір даних користувачів. Метою проєкту був аналіз політичної реклами.