Проросійські медіа в Україні: хто перебуває під санкціями РНБО та кого блокує YouTube
16 лютого 2022
16.02.2022

З метою захисту національної безпеки РНБО активно вводить санкції щодо низки проросійських медіа та їхніх власників. Разом з тим офіційні канали таких медіа почав блокувати і YouTube. Хто наразі перебуває під санкціями РНБО та кого блокує YouTube?

«112», NewsOne і ZIK

2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО ввести п’ятирічні санкції проти Тараса Козака, депутата «Опозиційна платформа – За життя». Також регуляції заблокували роботу компаній, якими володіє депутат, телеканалів «112», NewsOne і ZIK. 24 квітня того ж року YouTube також заблокував ці канали для перегляду в Україні.

«Страна.UA»

23 серпня 2021 року РНБО запровадила санкції проти головного редактора видання Страна.UA Ігоря Гужви та кількох його компаній, які управляють медіактивами. Під санкції потрапило і саме інтернет-видання Гужви. Зокрема, блокування інтернет-провайдерами доступу до веб-ресурсів «Страна.UA», у тому числі до їх субдоменів.

«Перший незалежний»

У ніч з 3 на 4 лютого 2022 року YouTube заблокував обліковий запис телеканал «Перший незалежний». Канал належить соратнику народного депутата від партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука Нестору Шуфричу.

Канал «Перший незалежний» почав мовлення одразу після початку дій санкцій щодо телеканалів Тараса Козака — «112 Україна», NewsOne і ZIK. У вересні нардеп Нестор Шуфрич придбав 60% акцій телеканалу «Перший незалежний» (ТОВ «Тайм медіа»), який організували працівники та менеджери санкційних телеканалів.

«Наш»

11 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію п’ятирічні санкції РНБО. Телеканал належить екснардепу Євгену Мураєву. Євген Мураєв раніше був членом Партії регіонів за президента-втікача Віктора Януковича. Після Євромайдану пройшов до парламенту від партії «Опозиційний блок». Згодом, в 2018-му політсила розкололася. Зараз Мураєва здебільшого можна було побачити в ефірі його інформаційного телеканалу «НАШ».