Проросійські ботоферми розповсюджують дезінформацію перед місцевими виборами
1 жовтня 2020
1.10.2020

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували канали розповсюдження деструктивної інформації з використанням «ботоферм», повідомили СБУ на своєму сайті 30 вересня.

«Організатори налаштували цілу схему і розміщували в соцмережах пропагандистські матеріали з РФ і так званої “ДНР”», — йдеться в повідомленні на каналі СБУ в Telegram. За словами СБУ, метою кураторів організації була дестабілізація ситуації в Україні перед місцевими виборами.

Під час проведення обшуків у Києві та Донецькій області правоохоронці виявили і вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням та телекомунікаційне обладнання. Зокрема вилучено 8 тисяч SIM-карток.

Співробітники СБ України встановили особи всіх фігурантів, які перебувають на території нашої країни. Наразі перевіряється версія стосовно причетності до організації вказаної протиправної діяльності спеціальних та розвідувальних органів так званої «ДНР» і Росії. Триває досудове слідство.

Нагадуємо, раніше, 17 вересня на території Києва та Запорізької області правоохоронці розкрили «ботоферму», що діяла за подібною схемою.