Програмне забезпечення для розпізнавання обличчя призвело до арешту
14 березня 2023
14.03.2023

Помилкова ідентифікація Алонзо Сойєра за допомогою алгоритму розпізнавання зробила його підозрюваним. Чоловік провів у тюрмі 9 днів. А історія стала зайвим приводом поговорити про регулювання технологій розпізнавання обличь.

Про це повідомляє Wired.

Алонзо Сойєр, житель Меріленду (США) віком 54 роки, провів дев'ять днів у в'язниці через помилку системи розпізнавання осіб. Чоловіка звинуватили у нападі на водія автобуса та крадіжці його смартфона поблизу Балтімора. Програмне забезпечення для розпізнаванням обличь побачило схожість Алонзо з підозрюваним, якого було помічено на камерах спостереження. Цю інформацію підтвердив офіцер поліції.

Але за словами дружини Сойєра, під час скоєння злочину вона з чоловіком перебувала вдома. Та й загалом чоловік не особливо схожий на підозрюваного на відео, навіть за такими очевидними ознаками як рослинність на обличчі та особливості ходи (Алонзо вивертає праву ногу).

Пізніше жертва інциденту вказала на іншого підозрюваного - Деона Балларда. Виявилось, що він на 18 см нижчий та на більш ніж 20 років молодший за Сойєра. Мати Балларда та поліцейський, який його заарештував, також впізнали в ньому злочинця.

Правоохоронці Меріленду утрималися від коментарів щодо інциденту. Заступник прокурора штату в окрузі Балтімор, Джон Кокс, відмовився підтвердити, що Баллард та Сойєр були заарештовані за один і той самий злочин.

Справа Алонзо Сойєра доповнює кілька інших відомих випадків арешту невинних людей після розслідувань, які базувалися на помилковому розпізнаванні обличь. Усі вони були чорношкірими. У 2019 і 2020 роках стало відомо про три аналогічних випадки. Ще один стався минулого місяця, коли житель Джорджії Рендал Рейд був звільнений із в’язниці після того, як суддя відкликав ордер на арешт через звинувачення його у крадіжках дизайнерських гаманців у Луїзіані.

Системи розпізнавання обличь часто неправильно ідентифікують людей з темною шкірою. Експерти вимагають запровадити обмеження на використання технологій розпізнавання обличь. Нещодавно представлений законопроект обмежить використання поліцією розпізнавання обличчя справами, пов’язаними з насильницькими злочинами, торгівлею людьми або «постійною загрозою громадській або національній безпеці». Він також обмежить поліцію пошук збігів обличь лише в базах даних із водійськими правами та фотографіями, зробленими поліцією під час арешту, забороняючи використання таких сервісів як Clearview AI.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про інший випадок хибного розпізнавання обличь.