Програма дій уряду для Мінцифри: “держава у смартфоні”, швидкий інтернет та комп’ютерна грамотність
1 жовтня 2019
1.10.2019

Міністерство цифрової трансформації планує за 5 років перевести усі державні послуги в онлайн, запустити електронні способи ідентифікації, максимально розширити покриття інтернетом та підвищити цифрові навички населення.

Фото з Facebook Олексія Вискуба: Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, та Олексій Вискуб, перший заступник.

Такі показники закладені в програмі дій уряду, проект якої зареєстрований в парламенті і може бути проголосований цього сесійного тижня.

Мінцифри планує зробити “державу у смартфоні” за 5 років. Для цього частину послуг, які надає держава, ліквідують, а решту переведуть у “цифру”. Всі послуги будуть консолідовані на єдиному порталі. Паралельно уряд працюватиме над розвитком електронної ідентифікації, наприклад, SMART ID.

Щоб громадяни могли скористатися цифровими послугами, потрібен якісний інтернет не тільки у містах, де є конкуренція. Тому уряд поставив завдання збільшити покриття якісним інтернетом (швидкість — не менше 30 Мбіт/с) населених пунктів та автомобільних шляхів міжнародного значення.

Фінальним пунктом програми для Мінцифри є підвищення цифрової грамотності населення. Для цього уряд планує створити освітню онлайн-платформу та відкрити офлайн хаби в регіонах. Кінцева мета – понад 6 мільйонів українці повинні пройти такі курси і рівень громадян, які володіють базовими навичками, має бути не менше 70%.

Нагадаємо, уряд планує боротися з дезінформацією українців, підтримуючи створення якісного контенту, зокрема такого, що протидіятиме інформаційній агресії. Про це йдеться в програмі діяльності уряду, яку в понеділок зареєстрували у Верховній Раді. В пункті 5 розділу, присвяченого завданням Міністерства культури, молоді та спорту, закріплена мета, щоб українці рідше стикалися з маніпулятивними та фейковими новинами.