Продовження блокувань в РФ: регулятор заблокував Google News
24 березня 2022
24.03.2022

23 березня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій за вимогою Генпрокуратури РФ обмежила доступ до інтернет-сервісу Google News на території Росії.

Регулятор заблокував Google News через те, що сервіс нібито поширює «фейки» про масштабну агресію проти України.

«Американський інтернет-ресурс новин забезпечував доступ до численних публікацій і матеріалів, які містили недостовірну суспільно значущу інформацію про хід спеціальної військової операції на території України», — заявили у Роскомнагляді.

Раніше ми розповідали про те, що 4 березня Державна Дума Росії ухвалила законопроєкт щодо покарання за поширення «фейків» про російських військових в Україні і, як наслідок, ще більше ізолювала себе в інформаційному полі. У Росії припинили роботу Радіо Свобода, CNN, BBC, Bloomberg та соцмережа TikTok.

За законопроєктом журналістів, чия думка про війну проти України відмінна від версії Кремля, можуть засудити до 15 років позбавлення волі.

Закон доповнює Кримінальний кодекс РФ статтею 207.3, що вводить покарання за поширення «завідомо неправдивої інформації про діяльність збройних сил РФ» і за «дискредитацію використання російських військ».