«ПриватБанк» може відключити Apple Pay та Google Pay через новий законопроєкт
30 березня 2021
30.03.2021

«ПриватБанк» може відключити безкоштовні сервери безготівкового розрахунку Apple Pay та Google Pay у разі прийняття закону про регулювання вартості еквайрингу — розрахунків за допомогою платіжних карток.

Про це повідомляє Громадське.

Ухвалення законопроєкту № 4364 «Про платіжні послуги» й зниження вартості еквайрингу обійдеться бюджету мінімум у 4 млрд на рік, що може призвести до високої собівартості угод. Тоді вартість обслуговування картки складатиме в середньому понад 200 гривень на рік.

«Банкам доведеться відключити українцям безкоштовні Apple Pay та Google Pay, а також грейс-період за кредитними картками, якщо Парламент ухвалить рішення про зниження комісії за еквайринг», — зауважують «Букви». Застосування цього підходу призведе до падіння кількості та обсягу безготівкових операцій — з 55,2% до 25,6%, як повідомляє Разван Мунтеану, заступник голови правління «ПриватБанку».

Раніше представили нову редакцію законопроєкту «Про захист персональних даних». Над проєктом працювали два парламентські Комітети та Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Його мета роз’яснити громадянам їхні права на захист персональних даних, встановити чіткі межі відповідальності державних органів, юридичних компаній та приватних осіб, що обробляють та збирають персональні дані.