Президент України розширив санкції проти блогера Анатолія Шарія та головреда «Страна» Ігоря Гужви
17 лютого 2022
17.02.2022

16 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський розширив санкції проти блогера Анатолія Шарія та головного редактора видання «Страна» Ігоря Гужви. Відтепер обмеження поширюються і на інші їхні сайти.

Про це йдеться в Указі президента України №57/2022.

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 грудня 2021 року «Про внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Трьохрічні обмеження проти Анатолія Шарія відтепер поширюються на сайти sharij.net, sharij.online, sharij.com.ua та інші «вебресурси, які забезпечують доступ до порталу Шарий.net».

Під санкції потрапили сайти strana.ua, strana.news, strana.one, strana.digital, strana.today та «інші вебресурси, які забезпечують доступ до порталу «Cтрана.ua», а також сторінки видання у Facebook, «ВКонтакте», «Одноклассниках».

Санкції проти видань «Шарий.net» і «Страна» запровадили ще в серпні 2021 року.

Тоді РНБО України запровадила трирічні санкції проти:

  • депутата парламенту Андрія Деркача та його медіаресурсів;
  • блогера Анатолія Шарія та його дружини Ольги Шарій;
  • головного редактора видання Страна.UA Ігоря Гужви та кількох його компаній, які управляють медіактивами.

Санкції також ввели щодо 4 компаній, що пов’язані з інтернет-ресурсами, які прямо чи опосередковано координуються цими особами та «ведуть системну антиукраїнську пропаганду». Зокрема під обмеженнями потрапили інформаційне агентство «Шарій.NET», а також соціальні мережі та YouTube-канали блогера. Також санкції передбачали блокування інтернет-провайдерами доступу до веб-ресурсів Страна.UA, у тому числі до їх субдоменів.

В СБУ пояснили, що санкції запровадили проти «проросійських пропагандистів», які «насаджують російські наративи та сприяють окупаційній владі на тимчасово окупованих територіях».

Анатолій Шарій з лютого 2021 року оголошений в Україні в розшук за підозрою про державну зраду. Ігор Гужва був у розшуку до літа 2019 року за статтею «вимагання». Зараз він перебуває в Австрії.

Раніше ми розповідали про проросійські медіа в Україні, які наразі перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України та які блокує відеоплатформа YouTube.