Президент Бразилії поширював фейки про COVID-19: YouTube видалив відео з дезінформацією
23 липня 2021
23.07.2021

21 липня відеоплатформа Youtube видалила відео, на яких президент Бразилії Жаїр Болсонару поширював неправдиву інформацію щодо коронавірусу.

Про це повідомляє Reuters.

Представники Youtube у пресрелізі зазначили, що прийняли таке рішення після ретельної перевірки та без врахування позиції й політичної ідеології президента Жаїра Болсонару.

«Наші правила не дозволяють поширення контенту, у якому йдеться, що “гідроксихлорохин і/або івермектин ефективні для лікування або профілактики COVID-19”, або що маски не запобігають поширенню коронавірусу», — йдеться у заяві Youtube.

Довгий час після початку пандемії президент Бразилії Жаїр Болсонару не реагував на COVID-19, висміюючи його як «невелику застуду».

Як зазначають Reuters, Жаїра Болсонару критикують за те, що він наклав вето на закон, який дозволяв би використання масок у місцях релігійного поклоніння, а також за відсутність компенсації медичним працівникам, які лікують хворих на коронавірус. Крім того, він перешкоджав зусиллям уряду щодо просування соціального дистанціювання.

Також президент Бразилії використовував свою постанову, щоб дозволити багатьом бізнесам працювати як «життєво необхідні», враховуючи спа й тренажерними залами.

У 2020 році Facebook видалив пост Президента Бразилії Жаїра Болсонару про коронавірус, у якому йшлося про те, що «гідроксихлорохин і/або івермектин ефективні для лікування або профілактики COVID-19».

Також Twitter видалив два дописи Жаїра Болсонару через те, що вони містили суперечливі та недоведені дані.

Як повідомлялося раніше, відеохостинг YouTube заблокував розслідування Фонду боротьби з корупцією (ФБК визнаний в Росії екстремістською організацією і іноземним агентом) про главу Ростуризму Заріну Догузову через порушення авторських прав.