Президент Байден висловився за обмеження доступу техногігантів до персональних даних
17 січня 2023
17.01.2023

У своїй колонці для Wall Street Journal президент США заявив, що хотів би краще розуміти, як працюють алгоритми рекомендації контенту.

Про це пише Wall Street Journal.

В матеріалі президент Байден закликав сенаторів з обох партій об’єднатися, щоб ухвалити закон, який притягне до відповідальності техногігантів та соціальні платформи через їх надмірну експлуатацію особистих даних користувачів і створення небезпеки для дітей.

На думку Байдена, законодавство має захищати конфіденційність користувачів, встановлюючи обмеження на те, як компанії використовують, збирають і передають особисті дані. Він рекомендував обмежити таргетовану рекламу та взагалі заборонити її для неповнолітніх.

Президент повторив свою давню ідею змінити Розділ 230 Закону про пристойність у комунікаціях 1996 року – норму, відому як Chapter230. Саме вона знімає з соціальних платформ відповідальність за контент, який публікують користувачі на сторінках їх сайтів.

Окремою проблемою Байден назвав необхідність отримання додаткової інформації про алгоритми, які компанії використовують для відбору та фільтрації інформації для користувачів.

«Ми повинні притягнути компанії соціальних медіа до відповідальності за експеримент, який вони проводять над нашими дітьми заради прибутку», — стверджує глава США.

Іще однією проблемою на думку Байдена є необхідність посилення конкуренції в технологічному секторі. «Щоб реалізувати це бачення та переконатися, що американські технології продовжують лідирувати у світі в області передових інновацій, нам потрібні справедливіші правила роботи», — написав він. «Наступне покоління великих американських компаній не повинно бути придушене існуючими техногігантами, перш ніж вони отримають шанс зрушити з місця».

Законодавство про конфіденційність, особливо щодо збору даних про діяльність дітей в Інтернеті, вже давно є предметом інтересу на Капітолійському пагорбі, хоча законодавці не змогли досягти широкого двопартійного компромісу з цього питання. Підтримка Байденом цих процесів може допомогти відновити ці переговори та прискорити прийняття відповідних законів.

Нагадаємо, що в ЄС уже діють нові правила регулювання цифрових ринків – закон Digital Marketing Act (DMA) вступив в дію 1 листопада 2022 року.