Представники Facebook привезли посадовцям МІП хороші новини напередодні виборів
29 січня 2019
29.01.2019

23 січня 2019 року Міністерство інформаційної політики України приймало представників компанії Facebook, Inc. Іноземні гості підтвердили посилення заходів безпеки у соцмережі Фейсбук напередодні виборів 2019, а українці подякували компанії за турботу.

В Київ завітали керівник напрямку публічної політики Facebook у Центральній та Східній Європі Габріелла Чех (Gabriella Cseh) і керівник напрямку публічної політики з питань виборів Facebook Аніка Геісел (Anika Geisel) аби обговорити з представниками МІП заходи безпеки у соцмережі напередодні виборів в Україні. З боку української сторони на зустрічі були присутні Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, заступник Міністра Дмитро Золотухін і державний секретар МІП Артем Біденко.

Габріелла Чех зазначила, що Facebook планує посилити заходи безпеки під час проведення виборів в Україні, застосовуючи відповіді на порушення стандартів спільноти – правил використання cоцмережі Фейсбук, так звані community standards, що складаються з шести великих розділів.

Аніка Геісел зробила акцент на прозорості адміністраторів сторінок напередодні виборів. Українські користувачі можуть бачити, хто є модератором популярної сторінки, з якої країни він походить і яку рекламну кампанію було створено від імені сторінки.

Українські користувачі можуть бачити, хто є модератором популярної сторінки у Фейсбуці, з якої країни він походить і яку рекламну кампанію було створено від імені сторінки. Юрій Стець нагадав про верифікацію сторінок українських держорганів у Фейсбуці, що була свого часу ініційована з боку Дмитра Зототухіна. Стець: «Ми високо цінуємо спільну роботу з Facebook у сфері інформаційної безпеки, зокрема верифікацію сторінок українських органів влади, протидію фейковим новинам і зусилля щодо забезпечення невтручання у вибори в Україні, як у президентські, так і в парламентські».

У свою чергу Дмитро Золотухін подякував представникам Facebook за нещодавнє видалення 107 профілів та сторінок що велися з території Росії. Золотухін: «Ми вдячні Facebook за неймовірну роботу, яку компанія зробила, виявивши та видаливши велику кількість пов’язаних фейкових профілів, груп і сторінок. Для нас це важливо, оскільки одна з двох виявлених мереж ботів, що керувалися з Росії, використовувалися для інформаційних операцій в Україні».

Одна з двох виявлених компанією Facebook мереж ботів, що керувалися з Росії, використовувалися для інформаційних операцій в Україні – Дмитро Золотухін На наступному тижні компанія Facebook, Inc також проведе в Києві закрите навчання для представників громадянського суспільства та журналістів на тему протидії Фейсбуком втручання в виборчий процес та використання можливостей соцмережі для висвітлення виборів.

Нагадаємо, у квітні 2018 року Faсebook озвучив причини видалення контенту з огляду на мову ненависті та мови, що спонукає до загрозливої поведінки, а у грудні 2018 року Facebok заборонив публікацію контенту та комунікацію, що спонукає до вчинення сексуальних дій.