Правозахисники розкритикували план ЄС щодо доступу до зашифрованих переписок
9 листопада 2020
9.11.2020

9 листопада захисники цифрових прав розкритикували пропозицію урядів Європейського Союзу, яка вимагає від комунікаційних компаній надавати владі доступ до зашифрованих повідомлень.

Про це повідомили АР.

6 листопада з’явився драфт пропозиції від німецького уряду «поліпшити баланс» між приватністю та онлайн-злочинністю. План, про який вперше повідомило австрійське видання FM4, відобразив стурбованість європейських держав тим, що поліція та спецслужби не мають змоги вільно моніторити зашифровані чати, як-от в Signal чи WhatsApp. Найімовірніше, це пов’язано зі збільшенням кількості екстремістських нападів у країнах ЄС.

АР поділилися уривками з документу, згідно з яким «компетентні владні органи повинні мати доступ до даних точково та в межах закону, із повною повагою до фундаментальних прав та режиму захисту даних, що підсилить кібербезпеку».

У ньому додають, що технічні рішення для отримання доступу до зашифрованих даних повинні відповідати принципам законності, прозорості, необхідності та співмірності.

Член Європарламенту з Німецької Піратської партії зазначає, що надання урядам доступу до зашифрованих переписок «повністю покладе кінець безпечному шифруванню та відкриє двері для хакерів, іноземної розвідки і тд».

Остаточну версію документа повинні оприлюднити пізніше цього місяця.

Раніше уряд Німеччини погодив подібний законопроєкт всередині держави. Він дозволить читати переписки у мессенджерах спецслужбам.