Працівники Facebook виступають проти рішення компанії не видаляти допис Трампа про Міннеаполіс
3 червня 2020
3.06.2020

Працівники компанії Facebook виступили проти рішення соцмережі не видаляти допис президента США Дональда Трампа про заворушення у Міннеаполісі, які почалися 29 травня після смерті темношкірого затриманого Джорджа Флойда внаслідок перевищення повноважень білим поліцейським. Інша соцмережа Twitter заблокувала аналогічний пост зі своєї платформи, як такий, що “пропагує насилля”.

Скріншот: допис, який промаркував Twitter

Десятки співробітників компанії 1 червня оголосили “віртуальний страйк”, засуджуючи бездіяльність гендиректора Facebook Марка Цукерберга щодо публікацій Трампа, пише The New York Times.

Раніше Трамп у Twitter та у Facebook написав допис, у якому назвав учасників заворушень Black Lives Matter “бандитами”. Президент також написав: “коли починаються мародерство — починається і стрілянина”. Вперше цю фразу використав у 1967 році голова поліції Маямі, коли виправдовував застосування сили проти темношкірих американців. Twitter відреагував першим і через дві години після публікації заблокував допис.

Натомість Facebook ніяк не відреагував на допис президента США. Цукерберг реакцію соцмережі на вислів Трампа назвав «попередженням про дії держави», маючи на увазі мародерство, яке супроводжує протести.

“Я категорично не погоджуюсь з тим, як президент говорить про нинішні події. Але вважаю, що люди повинні мати можливість самостійно переконатись у цьому. Тому що відповідальність людей при владі може настати лише тоді, коли їхні слова аналізують відкрито”, — написав на своїй сторінці гендиректор Facebook. Згодом він додав, що компанія віддасть $10 млн з бюджету Facebook для «груп, які займаються відновленням расової справедливості».

Працівників компанії обурила така реакція Цукерберга. Частина з них заявила про те, що компанія застосовує політики вибірково, аби не погіршувати стосунків з Трампом. Співробітники на знак протесту робили твіти та розсилали повідомлення про незгоду з рішенням платформи щодо допису президента США.

“Я цілковито не погоджуюсь із цим… Мовчання дорівнює потаканню”, — написала Лорен Тан, інженерка програмного забезпечення.

Серед тих, хто долучився до віртуального страйку, є і топ-менеджери Facebook.

Директор з управління продуктами Facebook Джейсон Тоф твітнув: “Я працюю у Facebook і не пишаюся тим, який вигляд ми маємо. Більшість колег, із якими спілкувався, думає так само. Ми заявляємо про себе відкрито”.

“Надання платформи для підбурювання до насильства та поширення дезінформації неприпустиме, незалежно від того, хто це пише і чи заслуговує це уваги. Я не згоден з позицією Марка і буду працювати над тим, щоб це змінилося”, — прокоментував ситуацію керівник відділу дизайну одного з напрямів Facebook Ендрю Кроу.

Куди дивиться Наглядова рада Facebook

На початку травня Facebook назвав імена перших 20 членів Наглядової ради, основним завданням якої, власне, є вирішення спірних питань щодо контенту на платформі.

Частина співробітників звернулася до ради, аби вона розглянула питання модерації цього допису. Натомість рада заявила, що не зможе втрутитися вчасно, але "наполегливо працює над тим, щоб розпочати роботу ще цього року", пише The Guardian.

В той же час одного з членів Наглядової ради, професора юридичного факультету Стенфорда Майкла МакКоннелла, розкритикували за расистські висловлювання під час лекції зі студентами у Zoom, коли він вжив “N-word” (з англ. — «Н-слово», використовується замість расистської образи у США щодо чорношкірих — ред.).

Наглядова рада висловила підтримку колезі та опублікувала заяву, в якій сказала, що "різноманітність ради - її основна сила", а також зазначила, що поважає право учнів говорити те, як це вплинуло на них, і цінує зобов'язання професора більше не використовувати це слово.

Нагадаємо, нещодавно президент США Дональд Трамп підписав спеціальний указ про соціальні мережі. Більше про те, що він передбачає, чи можна його вважати цензурою, як на документ відреагували платформи та які наслідки матиме, читайте у матеріалі.