Працівники Facebook нелегітимно переглядали приватні дані користувачів, зокрема локацію та листування, — з книги «Шокуюча правда: всередині битви Facebook за домінування»
15 липня 2021
15.07.2021

13 липня 2021 року оприлюднили книгу «Шокуюча правда: всередині битви Facebook за домінування» журналісток New York Times Сесілії Кан та Шири Френкель. У книзі висвітлюють залаштунки роботи соцмережі Facebook, зокрема зловживання працівників компанії своїм положенням у 2014 і 2015 роках для отримання доступу до приватних даних користувачів.

Про це повідомляє Insider.

У період від січня 2014 року по серпень 2015 року компанія Facebook звільнила 52 працівників за отримання доступу до конфіденційної інформації користувачів у власних цілях.

Більшість таких порушень здійснювали «чоловіки, які стежили за акаунтами жінок, в яких були зацікавлені»:

  • Один з інженерів Facebook відстежував локацію жінки, з якою відпочивав у Європі, після того, як після сварки вона покинула готель, де вони зупинялись.
  • Інший працівник отримав доступ до приватного листування з друзями, фотографій (включно з видаленими), локацій та вподобань жінки, з якою він був на побаченні та яка перестала відповідати на його повідомлення.

За словами авторок, інженерам надали можливість отримувати доступ до особистої інформації для пришвидшення роботи, і від зловживання цією можливістю їх могла стримувати «лише власна совість».

«У нас завжди була політика нетолерантності щодо аб’юзу і ми звільнили усіх працівників, які переглядали дані з неприйнятною метою, — прокоментував представник Facebook. — З 2015 року ми продовжуємо посилювати навчання працівників, відстеження зловживань та протоколи з їхнього попередження. Ми також продовжуємо зменшувати потребу в інжеренах, яким потрібен доступ до певних даних під час роботи».

На час здійснення порушень до конфіденційних даних користувачів мали доступ 16 000 працівників.

Як повідомлялося раніше, 13 липня соцмережа Facebook видалила допис українського посла в Чеській Республіці Євгена Перебийніса з критикою слів президента Росії Володимира Путіна про те, що українці та росіяни — це «один народ». Згодом того ж дня допис повернули.