Позов “Вікіпедії” проти Туреччини отримав пріоритетний статус у ЄСПЛ
24 липня 2019
24.07.2019

Європейський суд з прав людини надав пріоритетний статус позову “Вікіпедії” проти Туреччини, де вона заборонена вже понад два роки. Онлайн-енциклопедія вимагає скасування довічного блокування.

Як пишуть на офіційній сторінці Фонду “Вікімедіа”, який керує онлайн-енциклопедією, пріоритетний статус позову свідчить про громадську значущість справи. У Фонді висловили сподівання, що рішення ЄСПЛ на користь онлайн-енциклопедії може створити прецедент щодо поширення інформації у Інтернеті та спроб онлайн-цензури держав.

“Вікіпедія написана світом та для всього світу. Це абсолютно вільне джерело знань. І коли Вікіпедія та інші джерела вільного знання піддаються цензурі і блокуються в деяких частинах світу, ми всі страждаємо. Ми закликаємо турецький уряд розблокувати Вікіпедію і знову дозволити людям Туреччини приєднатися до обміну та участі у вільних знаннях”, – заявляють у “Вікіпедії”.

Пріоритетний статус ЄСПЛ надає рідко і присвоюється лише важливим, невідкладним справам, які мають значний вплив на боротьбу з урядовою цензурою в мережі. Крім того, такий статус суттєво прискорює розгляд справи у суді, в той час як ЄСПЛ різні випадки може розглядати місцями чи навіть роками.

Уряд Туреччини повинен до кінця жовтня подати до суду свої зауваження у справі.

Нагадаємо, позов до ЄСПЛ проти Туреччини “Вікіпедія” подала два місяці тому. Позов до ЄСПЛ був поданий після довготривалих спроб скасувати блокування у турецьких судах, перемовин з керівництвом країни та інформаційними кампаніями, що підвищують обізнаність про вплив блокування на Туреччину та увесь світ.