Посилення контролю над інтернетом: уряд Куби запроваджує нові обмеження після протестів
20 серпня 2021
20.08.2021

Кубинський уряд запровадив нові обмеження щодо використання соцмереж та інтернету після стихійних протестів проти комуністичного режиму в країні, під час яких люди поширювали контент з демонстрацій.

Про це повідомляє BBC.

Посилення контролю зокрема передбачає визнання злочином підбурювання до дій, які «порушують громадський порядок». Крім того, влада зобов’язала інтернет-провайдерів обмежити доступ до мережі для тих, хто, на думку урядовців, «поширює фальшиві новини або завдає шкоди іміджу держави». Також до категорії кіберзлочинів додали дії, які призводять до «етичної або суспільної шкоди» — «поширення фальшивих новин» і поширення повідомлень, що «підбурюють до протестів».

Про зміни в регулюванні використання соцмереж та інтернетом громадянами Куби написали в журналі Gaceta Oficial через місяць після протестів проти комуністичного режиму в країні.

Протести почалися у містечку Сан-Антоніо-де-лос-Баньос. Звістку про них люди поширили через онлайн форуми, зокрема увагу пригорнув лайфстрім з місця демонстрацій у Facebook.

Як нагадують ВВС, доступ до мобільного інтернету кубинці отримали у 2018 році, що надало їм змогу споживати контент з ресурсів, відмінних від державних новинних ресурсів.

«Проте телекомунікаційна система Куби все одно під контролем держави, і у години та дні після протестів користувачі не могли користуватись Facebook, WhatsApp, Instagram та Telegram», — пише видання.

За словами представників кубинської влади, обмеження — це спроба захистити громадян від кіберзлочинів та запобігти зловживанню особистими даними громадян.

У той же час заступник міністра комунікацій Куби Вільфредо Гонсалес зауважив, що «ніхто не має критикувати чиновників нашої країни чи наш революційний процес».

Як повідомлялося раніше, 18 серпня суд Центрального району Мінська визнав екстремістськими Telegram-канали «Кіберпартизани» та «Кібер-зливи» (додатковий Telegram-канал «Кіберпартизани»).