Порошенко підписав указ про запуск 5G в Україні у 2020 році
17 травня 2019
17.05.2019

17 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав указ про запуск в Україні мобільного зв’язку стандарту 5G. Про це глава держави повідомив у своєму Twitter.

Фото з відкритих джерел

Відповідний указ президент підписав у всесвітній день радіозв’язку.

“Розуміючи, що зв’язок 5G у 2020 запрацює у більшості країн ЄС, підписую сьогодні Указ Президента, який чітко визначить графік запуску зв’язку п’ятого покоління у 2020 році в Україні. Це і план виведення частот, скоординована з урядом робота, необхідні законодавчі ініціативи Верховної Ради”, – йдеться у повідомленні президента.

Президент наголосив, що Україна запустила 3G і 4G протягом 5 років, коли більшості країн для цього знадобилося близько 10 років.

Запуск 5G назвав пріоритетом на посаді і перепризначений голова Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформації Олександр Животовський. Очільник НКРЗІ зазначив, що в Нацкомісії аналізують частоти, які можуть бути використані для 5G і їх перелік буде готовий цієї осені. А переговори з Нацрадою та мовниками будуть уже після виборів.

Нагадаємо, 15 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної. Закон набуде чинності через два місяці з моменту його публікації.